Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Promocja Kusocińskiego A/15 Przejdź do linku banera

Osiedle Idea Aurora - ruszyła sprzedaż mieszkań. Inwestycja Unidevelopment SA w Radomiu łączy ekologię z elegancją

Unidevelopment SA, deweloper z 16-letnim doświadczeniem, rozpoczął sprzedaż lokali w nowej inwestycji powstającej w ramach wieloetapowego projektu Osiedle Idea w Radomiu. Na Osiedlu Idea Aurora powstanie 167 mieszkań. Wiele z nich zapewni mieszkańcom widok na planowany park, który będzie otaczał pobliskie zbiorniki wodne. Nowy etap radomskiej inwestycji wyróżni się również detalami wykończenia i rozwiązaniami smart home oraz powstanie godnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu środowiskowego BREEAM. 

Na terenie położonym niespełna trzy kilometry od centrum Radomia Unidevelopment SA rozpoczęła realizację kolejnego etapu Osiedla Idea, w ramach którego powstaną dwa budynki: jeden- 5-kondygnacyjny, drugi- 4-kondygnacyjny. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań 2, 3 i 4-pokojowych, o metrażach od 34-87 mkw. Z większości z nich będzie rozpościerał się widok na park, który powstanie wokół zbiorników wodnych. Do dyspozycji mieszkańców Osiedla Idea Aurora będzie również 197 miejsc postojowych w dwóch halach garażowych oraz części naziemnej, gdzie planowane są także miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Z myślą o użytkownikach "dwóch kółek" powstanie wózkownia i boksy rowerowe. W ramach inwestycji przewidziano ponadto pięć lokali usługowych.

Najnowszy etap będzie spójny urbanistycznie z powstałymi już częściami osiedla - stworzony w nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce. W inwestycji Osiedle Idea Aurora elewacja zyska jednak wyjątkowy charakter dzięki wąskim, eleganckim płytkom klinkierowym. Z kolei wnętrze części wspólnych obu budynków zaplanowano w kolorystyce bieli i szarości dopełnionej elementami dekoracyjnymi w barwach drewna orzechowego i lustrami na każdej kondygnacji.

- Osiedle Idea Aurora wpisuje się w całościową koncepcję naszego wieloetapowego projektu w dzielnicy Wacyn. Odpowiada na potrzeby osób, które poszukują nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej, cenią kameralną atmosferę i przyrodnicze walory otoczenia. Ponadto nowy etap zapewni wielu mieszkańcom bezpośredni, niczym niezakłócony widok na pobliski park. W wielu mieszkaniach specjalnie zaprojektowane zostały duże, przesuwne okna zapewniające jeszcze lepszy widok na zieleń. Standard budynków w inwestycji Osiedle Idea Aurora, oprócz stylistycznych detali, podniosą dodatkowe udogodnienia, np. oświetlenie balkonów i tarasów, wspomniane okna przesuwne czy rozwiązania smart home. Będzie się tutaj dobrze mieszkało również dlatego, że w niedużej odległości powstanie plac centralny, czyli przestrzeń rekreacyjna otoczona lokalami usługowymi, w których możliwa jest różnego rodzaju działalność, np. kawiarnie, cukiernie, salony urody - mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Unidevelopment SA.

 

Budynki w duchu ekologii i smart home

Nowy etap Osiedla Idea został zaprojektowany tak, żeby spełniać kryteria certyfikacji BREEAM –uznanego na całym świecie systemu oceny procesu projektowego oraz budynków. Aby Osiedle Idea Aurora mogło znaleźć się w gronie inwestycji certyfikowanych, zostaną na nim zastosowane rozwiązania proekologiczne, w tym wspierające zrównoważoną gospodarkę wodną. Elementem widocznym „gołym okiem” będą dwa ogrody deszczowe otoczone zróżnicowaną roślinnością. Instalacja pozwoli na wykorzystanie wody opadowej z dachów budynków, wesprze lokalną retencję wód i pomoże tworzyć mikroklimat. Zgodnie ze standardami certyfikacji BREEAM skuteczność wszystkich rozwiązań będzie monitorowana przez niezależnych asesorów, którzy analizują projekt, nadzorują przebieg prac budowlanych i oceniają efekt końcowy po oddaniu inwestycji do użytkowania. 

Potwierdzenie certyfikatem BREEAM ekologicznego charakteru Osiedla Idea Aurora to dla naszych klientów jasny sygnał, że wybierają inwestycję odpowiadającą najwyższym, międzynarodowym standardom. Ponadto park, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla, nie tylko zapewni mieszkańcom możliwość kontaktu z przyrodą, ale będzie również terenem pełniącym ważną funkcję środowiskową. Zależy nam, aby nasz zrównoważony projekt współgrał z przyrodniczymi walorami tak wyjątkowego otoczenia – dodaje Barbara Kunicka.

W inwestycji Osiedle Idea Aurora nie zabraknie też innowacyjnych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i podnoszących komfort użytkowania. W standardzie budynków zostaną zastosowane wideodomofony. Drzwi garażowe będą otwierały się automatycznie poprzez sczytywanie numerów tablic rejestracyjnych, a na patio i na placu zabaw deweloper zaplanował kamery.

Wieloetapowe Osiedle Idea na radomskim Wacynie jest realizowane przez spółkę od 2016 roku. W ramach inwestycji deweloper ukończył już osiem etapów. Do tej pory sprzedano ponad 500 mieszkań w budynkach wielorodzinnych oraz w zabudowie bliźniaczej. 

Budowa etapu Osiedle Idea Aurora już się rozpoczęła. Oddanie inwestycji do użytkowania Unidevelopment zaplanował na III kwartał 2025 roku. Obecnie w ofercie Unidevelopment SA w Radomiu są również lokale w inwestycja Idea Ogrody oraz Idea Orion. Więcej informacji na temat wieloetapowego projektu Unidevelopment w dzielnicy Wacyn znajduje się na stronie https://osiedleidea.pl