Aktualności | Unidevelopment - Deweloper Warszawa

Unidevelopment SA sprzedała 111 lokali w III kwartale 2023 r.

Unidevelopment SA z grupy kapitałowej Unibep sprzedała 111 mieszkań w III kwartale 2023 r. na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych. Oznacza to wzrost o 22 proc. w porównaniu z II kwartałem 2023 r., kiedy spółka sprzedała 91 lokali. Ponadto, na koniec kwartału spółka miała zawartych 36 umów rezerwacyjnych.

W ostatnich miesiącach obserwujemy wzrost zainteresowania nowymi lokalami. M.in. dzięki złagodzeniu warunków Rekomendacji S w zakresie oceny zdolności kredytowej dla osób ubiegających się o kredyt mieszkaniowy i programowi „Bezpieczny Kredyt 2%” więcej klientów ma możliwość kupna własnego mieszkania. To przekłada się na wzrost sprzedaży na naszych inwestycjach oraz liczbę zawartych umów rezerwacyjnych. Zwiększamy portfel dostępnych lokali, aby w jeszcze większym stopniu wykorzystać ten potencjał - komentuje Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment SA.

W III kwartale 2023r. spółka prowadziła sprzedaż w sześciu projektach, co przełożyło się na portfel 426 mieszkań dostępnych w ofercie na koniec analizowanego okresu. W najbliższym będzie koncertowała się na uruchamianiu nowych inwestycji oraz na przygotowaniu atrakcyjnej i dostosowanej do potrzeb rynkowych oferty. Unidevelopment SA monitoruje też rynek pod kątem uzupełnienia banku ziemi – obecnie przede wszystkim w Warszawie i w Poznaniu.

"W IV kwartale tego roku rozpoczniemy przekazywanie mieszkań w inwestycji Pauza Ochota - warszawskim projekcie z segmentu premium oraz w inwestycji Osiedle Idea Venus w Radomiu, co przełoży się na nasz wynik w całym 2023 roku i pozwoli na realizację naszych założeń biznesowych" - dodaje Zbigniew Gościcki.